Fizjoterapeuta i rehabilitant dla dorosłych

Projekt bez tytułu (30)

Dyskomfort i wciąż doskwierające dolegliwości bólowe istotnie wpływają na jakość codziennego funkcjonowania. Otwarcie mówią o tym pacjenci trafiający do naszego Centrum Medycznego, w którym doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści realizują usługi rehabilitacyjne i manualne.

Fizjoterapia dla dorosłych

W pełni rozwinięte ciało człowieka staje się z czasem coraz bardziej podatne na różnego rodzaju przesilenia, przez co jest narażone na częste bóle mięśni czy ich drętwienie lub osłabienie. Fizjoterapia to naturalna metoda leczenia bazująca na wiedzy z zakresu działania układu ruchu, która ma na celu wspomagać rozwój i powracanie do optymalnej dla danego człowieka sprawności. Chodzi tu na przykład o ruchomości stawów. Terapia manualna obejmuje więc pracę diagnostyczną, na podstawie której rehabilitant jest w stanie dobrać optymalne rozwiązania i techniki lecznicze.

Świadczenia fizjoterapeutyczne dla dorosłych realizuje się np. w przypadku występowania chronicznego dyskomfortu, jakim może być nieprzemijający lub nasilający się ból kręgosłupa czy stawów. Do terapii kwalifikują się osoby zmagające się z obniżonym stopniem sprawności ruchowej wynikającym np. ze zdiagnozowanych zwyrodnień, a także cierpiący na stany ostre. Takie osoby poddawane są np. stymulacji układu kostnego i mięśniowego po urazach, w trybie przedoperacyjnym. Naszą specjalnością jest też rehabilitacja pozabiegowa.

Rehabilitacja dla dorosłych

Rehabilitacja jest bardzo ważnym elementem leczenia pooperacyjnego, pourazowego, zwyrodnieniowego oraz neurologicznego. Celem odpowiednio dobranej rehabilitacji/terapii jest doprowadzenie do możliwie najszybszego i najskuteczniejszego powrotu pacjenta do maksymalnej sprawności, redukując odczuwane dolegliwości, jak również poprawiając jakość życia.
W naszym Centrum oferujemy:
– terapię manualną
– terapię powięziową
– terapię nerwowo – mięśniową
– drenaż limfatyczny

Jak działamy w Centrum Medycznym Kasprzaka?

Ludzkie ciało jest wizualnie podobne, jednak z medycznego punktu widzenia mnóstwo czynników genetycznych i środowiskowych decyduje o wyjątkowej specyfice każdego organizmu. Z tego powodu przed przystąpieniem do konkretnych działań rehabilitacyjnych konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu i badań diagnostycznych. Równie istotne jest zapoznanie się z dotychczasową dokumentacją medyczną, ponieważ dzięki temu fizjoterapeuta może podejmować optymalne decyzje dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Rolą fizjoterapeutów z naszego Centrum jest opracowywanie i wdrażanie ścieżki rehabilitacji, wykonywanie sprofilowanych zabiegów, ograniczanie bólu i, jeśli to możliwe, przygotowywanie planów ćwiczeń korekcyjnych, wzmacniających lub rozluźniających do indywidualnego stosowania. Przed rozpoczęciem rehabilitacji wykonywane są także niezbędne badania diagnostyczne pozwalające sprawdzić aktualny profil zmian, które w późniejszym czasie są odniesieniem umożliwiającym kontrolowanie przebiegu rehabilitacji. Znaczenie mają najdrobniejsze szczegóły i otwartość na pacjentów, gdyż ich indywidualne odczucia i obserwacje także są bardzo pomocne.‌