Porady medyczne online oraz e-recepty

– konsultacja lekarska online z możliwością uzyskania e-recepty na kontynuację dotychczasowej terapii chorób przewlekłych i ostrych oraz antykoncepcji stałej i awaryjnej
– konsultacja lekarska i ewentualne e-zwolnienie, które wystawia specjalista medycyny rodzinnej.
– szybki i skuteczny czas realizacji świadczeń.

e-recepty i usługi online
e-recepta na antykoncepcję150 zł
Interpretacja wyników badań100 zł
Porada pediatryczna online / cito150 zł
Porada noworodkowa online/cito150 zł
Porada ginekologiczna online/cito150 zł

Na czym polega konsultacja lekarska online?

Skontaktowanie się ze specjalistą medycyny lub lekarzem rodzinnym umożliwiają obecnie także konsultacje online. Wykorzystanie połączenia internetowego i urządzeń takich jak: smartfon, tablet lub komputer, może oszczędzić czas potrzebny na dotarcie do gabinetu.

W niektórych przypadkach zdalna konsultacja lekarska może zastąpić standardową wizytę. Lekarz online jest zazwyczaj w stanie pomóc pacjentowi na podstawie opisanych przez niego objawów i wystawić e-receptę na typowe schorzenia. Świadczenia zdrowotne, takie jak: powtórzenie preparatów, przyjmowanych w związku z chorobą przewlekłą lub przygotowanie e-zwolnienia, nie wymagają osobistych odwiedzin w centrum medycznym.

Kiedy warto skorzystać z porady medycznej online?

Uzupełniające wizyty osobiste w gabinecie lekarskim porady medyczne online pozwalają pacjentom zmniejszyć ryzyko narażenia się na drobnoustroje chorobotwórcze, z którymi mogą się zetknąć w przechodni. Jeśli lekarz rodzinny ma możliwość realizacji świadczeń zdrowotnych również za pośrednictwem telewizyty, rozprzestrzenianie się schorzeń zakaźnych zostaje w pewnym stopniu ograniczone.

Osoby, zmagające się z różnymi, poważniejszymi problemami zdrowotnymi, mogą zostać w domu. Nie muszą podróżować i narażać się na ewentualne dolegliwości bólowe, czy też dyskomfort. Przebieg leczenia monitorowany zdalnie przez pracownika, świadczącego opiekę zdrowotną, pozwala oszczędzić czas i zapewnić komfort porady, uzyskanej w środowisku domowym. Mając do dyspozycji rozmowę głosową, video lub czat, można szybko skonsultować niepokojące wyniki badań i kontynuować rozpoczętą terapię.

Należy pamiętać, że konsultacja z wykorzystaniem łączy internetowych nie zastępuje porady lekarskiej w wersji tradycyjnej w pełni. Zdarzają się sytuacje, w których pacjent powinien zostać zbadany przez lekarza rodzinnego lub innego specjalistę nauk medycznych.