Konsultacja ginekologiczna - Prowadzenie ciąży

Projekt bez tytułu (32)

Każda kobieta niezależnie od wieku, a więc także nastolatka powinna regularnie odwiedzać lekarza ginekologa. Według aktualnej wiedzy medycznej oraz po prostu z uwagi na swoje zdrowie, kobietom zaleca się wizytę kontrolą u specjalisty ginekologii co najmniej raz w roku. Z kolei nagłe przypadki wymagają natychmiastowej reakcji.

Konsultacje ginekologiczne w Warszawie

Dlaczego systematyczne wizyty są istotne? Ginekolog podczas spotkania z pacjentką przeprowadza wywiad, wykonuje podstawowe badania kontrolne, takie jak USG brzucha czy dopochwowe oraz palpacyjne, które umożliwiają skontrolowanie stanu organów rozrodczych i okolic intymnych, a także piersi. Dzięki temu lekarz jest w stanie wyeliminować ryzyko istnienia niebezpiecznych stanów lub wykryć zmiany i przystąpić do bardziej zaawansowanych działań mających na celu postawienie diagnozy i wybór ścieżki terapeutycznej. Regularne badania są szansą na wykrycie wielu schorzeń i podjęcie szybkiego działania terapeutycznego w niezaawansowanym stadium, co w przypadku najpoważniejszych chorób, na przykład nowotworowych, może zwiększać skuteczność leczenia.

Konsultacja ginekologiczna wskazana jest co najmniej raz na rok, ale w przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych okolic intymnych czy pojawienia się innych niepokojących objawów zaleca się wizytę u specjalisty w trybie pilnym. W takim przypadku przeprowadza on ukierunkowany wywiad i podejmuje działania mające na celu rozpoznanie źródła oraz specyfiki schorzenia czy infekcji, a następnie jej wyleczenie. W ramach działań profilaktycznych wykonujemy także cytologię płynną cienkowarstwową LBC+HPV.

Prowadzenie ciąży w Centrum Medycznym Kasprzaka w Warszawie

Pracujący w naszym Centrum Medycznym Kasprzaka specjaliści mają pod opieką także kobiety spodziewające się dziecka. Regularne wizyty w terminach wyznaczanych przez ginekologa zaangażowanego w prowadzenie ciąży i mającego wiedzę na temat stanu matki oraz rozwijającego się płodu umożliwiają stałe monitorowanie wszystkich kluczowych parametrów i reagowanie w przypadku pojawienia się konkretnych komplikacji zagrażających życiu czy zdrowiu zarówno matki, jak i dziecka. Każdy pracujący w naszym Centrum Medycznym Kasprzaka w Warszawie ginekolog świadczy doradztwo na potrzeby kobiet i odpowiada na pytania pacjentek, wskazując, jak postępować, czego unikać czy w jaki sposób żywić się podczas ciąży. Wszystkie podejmowane procedury są dokładnie opisywane. Oprócz tego praktycznie podczas każdej wizyty kontrolnej lekarz przeprowadza USG ginekologiczne, przekazując kobiecie zalecenia oraz wszelkie nowe informacje dotyczące rozwoju dziecka.