Pediatra

Pediatra
Pediatra

Pierwsze i najważniejsze etapy w życiu każdego człowieka cechujące się dużą dynamiką zmian wzrostu i rozwoju noworodków, w tym wcześniaków i małych dzieci. Wysokospecjalistyczna i kompleksowa opieka lekarsko-pielęgniarska nad najmniejszymi pacjentami.

Oferta

– kontrola noworodków i wcześniaków po wypisie z oddziałów noworodkowych

– pełna i kompleksowa opieka nad dziećmi urodzonymi przedwcześnie, w tym neurologiczna ocena rozwoju

– diagnostyka laboratoryjna

– USG jamy brzusznej, układu moczowego, przezciemiączkowe, jąder, stawów biodrowych u u dzieci od 1 dnia życia

– ocena żółtaczki, wskazań do poszerzenia diagnostyki i ocena wskazań do fototerapii

– zapobieganie i leczenie zaburzeń hematologicznych , w tym niedokrwistości wcześniaków, noworodków, niemowląt i małych dzieci

– ocena gospodarki wapniowo-fosforanowej, w tym oznaczanie poziomu wit D3, leczenie jej zaburzeń

– badania bilansowe noworodków, niemowląt i małych dzieci

– ocena wzrostu

– stymulacja rozwoju i rehabilitacja wcześniaków, niemowląt i dzieci

– realizacja programu szczepień ochronnych

– realizacja wizyt domowych

Pediatra to lekarz dysponujący wiedzą z zakresu najbardziej charakterystycznych dla okresu dziecięcego schorzeń oraz infekcji, który ma wykształcenie umożliwiające wstępne diagnozowanie problemów z wielu innych dziedzin medycyny. To dlatego, że jest dla małego dziecka lekarzem pierwszego kontaktu. W głównej mierze właśnie od niego zależy, czy w przypadku pojawienia się niepokojących objawów zostanie podjęte leczenie. Gdy dochodzi do wykrycia nieprawidłowości, lekarz pediatra zleca bardziej szczegółowe badania, analizuje wyniki, stawia diagnozę i rozpoczyna wdrażanie odpowiedniej procedury terapeutycznej. Może też skierować dziecko do specjalisty wykwalifikowanego w zawężonej dziedzinie medycyny, której dotyczy zidentyfikowany problem.

Pediatra Warszawa – opieka medyczna dla dzieci

Każdy pracujący w Centrum Medycznym Kasprzaka zlokalizowanym w mieście Warszawa pediatra posiada kwalifikacje umożliwiające diagnozowanie i zajmowanie się leczeniem chorób wieku dziecięcego. W pracy z najmłodszymi równie istotne są kompetencje psychologiczne i emocjonalna inteligencja. Dlaczego? Dla dzieci wizyta u lekarza to spory stres wynikający z obcego otoczenia i konieczności wkroczenia przez lekarza w jego strefę osobistą, co jest niezbędne do przeprowadzenia podstawowych badań. Z tego powodu pediatra musi wiedzieć, jak współpracować z pacjentem, a więc wykazać się zrozumieniem, cierpliwością i delikatnością, dzięki czemu realizacja badań przebiega w sposób możliwie komfortowy.

Konsultacja ze specjalistą pediatrii powinna odbywać się zawsze wtedy, gdy rodzic zaobserwuje u dziecka pierwsze symptomy chorobowe, a także w sytuacjach, kiedy zaniepokoją go nietypowe objawy lub nagła zmiana zachowania. Dzieciństwo to okres intensywnego rozwoju, więc szybkie reagowanie i bieżące kontrolowanie jest podstawową czynnością w trosce o zdrowie podopiecznego. Właśnie dlatego pediatra regularnie wykonuje także bilans zdrowia dziecka i analizuje procesy dojrzewania, udziela rad oraz wskazuje na potencjalne zagrożenia. Ogólnym zadaniem specjalisty od chorób dzieci jest więc świadczenie najmłodszym opieki medycznej. Z tego względu ważny jest wybór specjalisty, który w razie potrzeby przejmie opiekę nad młodym człowiekiem. To jest możliwe w naszym Centrum Medycznym Kasprzaka w Warszawie, w którym pracują pediatrzy przyjmujący dzieci w różnym wieku i bez względu na specyfikę dolegliwości.