Ginekolog endokrynolog

Projekt bez tytułu (33)

Endokrynologia ginekologiczna to specjalizacja zajmująca się diagnozowaniem oraz leczeniem zaburzeń hormonalnych i ginekologicznych, które są ze sobą w danym stopniu powiązane i na siebie oddziałują. Specjaliści z naszego Centrum pomagają pacjentkom z zaburzeniami menstruacyjnymi, hormonalnymi, brakiem płodności oraz zmagającym się z szeregiem innych objawów mających związek z pracą układów rozrodczego i dokrewnego.

Endokrynologia ginekologiczna – czym się zajmuje?

Specjalista ginekolog endokrynolog to lekarz posiadający wiedzę z zakresu kobiecej fizjologii i pracy układu dokrewnego, którą wykorzystuje do diagnozowania problemów hormonalnych związanych z układem rozrodczym, również na etapie ciąży. Do lekarzy w Centrum Medycznym Kasprzaka w Warszawie zgłaszają się więc kobiety z chorobami układu rozrodczego, zaburzeniami menstruacyjnymi takimi jak ból, bardzo obfite lub nikłe krwawienia oraz ich brak. Endokrynolog ginekologiczny zajmuje się również dolegliwościami bólowymi piersi oraz tymi występującymi w okolicach intymnych. Pod opieką endokrynologa mającego wiedzę z zakresu ginekologii powinny znajdować się także nastolatki i kobiety stosujące terapię hormonalną, zmagające się z niepłodnością bądź te, którym nadmiernie dokuczają objawy powiązane z okresem menopauzy. Wiedzę dotyczącą pracy i patologii układu wewnątrzwydzielniczego ginekolog endokrynolog stosuje też podczas diagnozowania przyczyn pojawiania się nadmiernego owłosienia, a nawet zmian trądzikowych.

Badania i leczenie z zakresu endokrynologii ginekologicznej w Warszawie

W zlokalizowanym w mieście stołecznym Warszawa w dzielnicy Wola Centrum Medycznym Kasprzaka realizowane są kompleksowe usługi endokrynologiczno-ginekologiczne. Personel każdą wizytę rozpoczyna od przeprowadzenia dokładnego wywiadu z pacjentką, co pozwala poznać spostrzeżenia dotyczące danego problemu. Endokrynolog ginekologiczny zapoznaje się z historią leczenia, stosowanymi do tej pory lekami i terapiami (jeśli takowe były) oraz przystępuje do przeprowadzenia badań ginekologicznych, na przykład za pomocą ultrasonografu. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, specjalista może zlecić wykonanie bardziej szczegółowych badań krwi czy hormonów. Przed wizytą warto przypomnieć, a nawet zapisać sobie ważne informacje dotyczące dat miesiączkowania bądź występowania dolegliwości. Należy pamiętać także o odpowiednim przygotowaniu i higienie – stosowanie specjalnych płynów czy żeli do narządów intymnych może przeszkodzić w postawieniu diagnozy, więc w dniu wizyty lepiej zrezygnować z ich użycia.