Okulistyka

Zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu. Dysponujemy sprzętem umożliwiającym podstawową diagnostykę wad wzroku, chorób przedniego i tylnego odcinka oka. Wykonujemy badania okulistyczne do prawa jazdy i w ramach medycyny pracy.

Okulista
konsultacja okulistyczna200 zł
Konsultacja okulistyczna i wydanie zaświadczenia do prawa jazdy250 zł
Konsultacja Okulistyczna kontrolna do 7 dni120 zł
Konsultacja Okulistyczna pierwszorazowa200 zł
Konsultacja Okulistyczna z badaniem dna oka250 zł
Pomiar ciśnienia śródgałkowego metodą aplanacyjną30 zł
Test Schirmera50 zł
Usunięcie ciała obcego rogówki/ worka spojówki250 zł
Specjalista zajmujący się leczeniem oczu to okulista. Zadaniem lekarza wykształconego w tej dziedzinie jest profilaktyka, diagnozowanie, przeprowadzanie badań, stawianie diagnoz i wdrażanie leczenia oraz pomoc w prawidłowym doborze szkieł lub soczewek.

Okulistyka – badania i diagnostyka

Zdrowe i prawidłowo pracujące oczy to podstawa bezpiecznego i sprawnego funkcjonowania na co dzień, dlatego osobom dorosłym zaleca się wizyty u okulisty co najmniej raz na 2 lata. Z kolei dzieciom i młodzieży zaleca się coroczną kontrolę. Niezbędne testy diagnostyczne takie jak badanie dna oka czy ostrości wzroku ułatwiają wczesne wykrycie wady wzroku i podjęcie działań w celu zahamowania jej rozwoju oraz przywrócenia jakości widzenia. Lekarz diagnozuje też inne nieprawidłowości, takie jak zwyrodnienie plamki żółtej, jaskra czy zaćma, które powinno się odpowiednio wcześnie zdiagnozować, aby zwiększyć prawdopodobieństwo skuteczności terapii. Regularne wizyty kontrolne w gabinecie okulistycznym w Centrum Medycznym Kasprzaka w mieście stołecznym Warszawa pozwalają diagnozować narząd wzroku i ułatwiają zadbanie o jego stan. Wskazaniem do konsultacji z lekarzem okulistą są również stany nagłe. Okulistyka może okazać się pomocna także w razie zaobserwowania niepokojących objawów oraz problemów z widzeniem.