Ginekolog onkolog

Projekt bez tytułu (27)

W Centrum Medycznym Kasprzaka w mieście stołecznym Warszawa pracują specjaliści zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób onkologicznych mających związek z żeńskimi narządami płciowymi i gruczołami piersiowymi. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych jest w przypadku takich schorzeń kluczowe, dlatego kobiety powinny pamiętać o regularnych wizytach, a w przypadku wykrycia korzystać ze wsparcia lekarzy.

Ginekologia onkologiczna – w trosce o zdrowie kobiet

Leczenie z zakresu ginekologii onkologicznej zaczyna się najczęściej wtedy, gdy lekarz zdiagnozuje zmiany narządów płciowych, na przykład w postaci guzów bądź stwierdza dany problem na podstawie wykonanej cytologii. Wtedy to kobietą zaczyna zajmować się ginekolog onkolog, który dysponuje wiedzą dotyczącą metod leczenia nowotworów atakujących żeńskie organy rozrodcze. Do grupy najczęściej występujących chorób onkologicznych dotykających kobiety należą rak trzonu i szyjki macicy, rak jajnika, a także mięśniaki, torbiele, polipy oraz nowotwory piersi.

Specjalista w Centrum Medycznym w Warszawie przeprowadza podczas pierwszej wizyty ponowny wywiad, zapoznaje się z kartą pacjentki oraz zleca wszelkie niezbędne badania, które ułatwiają postawienie jednoznacznej diagnozy. Na podstawie kompleksowego zestawu wyników lekarz określa specyfikę zmian, stopień ich złośliwości czy dokładne umiejscowienie, a następnie wybiera i wprowadza optymalne leczenie. Na każdym etapie diagnostyki i leczenia pacjentka jest informowana o przeprowadzanych procedurach.