Ortopedia

Projekt bez tytułu (29)

 

Wśród specjalistów, których zatrudnia Centrum Medyczne Kasprzaka w Warszawie, znajduje się ortopeda. W ramach świadczonych usług zajmujemy się diagnostyką, leczeniem zachowawczym i operacyjnym schorzeń narządu ruchu u pacjentów w każdym wieku. Zapewniamy kompleksową opiekę nad pacjentami po urazach kończyn i kręgosłupa, chorobą zwyrodnieniową stawów, zespołami uciskowymi nerwów oraz nabytymi wadami i deformacjami. W naszej klinice wykonujemy także specjalistyczne badania diagnostyczne, takie jak np. USG stawu kolanowego. Te, jak i inne zleca lekarz podczas wizyty.

Ortopedia ściśle związana jest również z traumatologią narządów ruchu, zajmującą się leczeniem operacyjnym urazów kości, stawów, więzadeł oraz pośrednio także mięśni i ścięgien dotkniętych urazami. W tym zakresie również świadczymy pomoc pacjentom.

Leczenie ortopedyczne dobierane do indywidualnych potrzeb pacjenta

W trakcie konsultacji z zakresu ortopedii lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, który pozwala ustalić m.in. jego stan zdrowia, czy ma za sobą urazy lub schorzenia, jakie leki przyjmuje oraz czy zaobserwował u siebie niepokojące objawy. Ponadto specjalista przeprowadza też badania palpacyjne, a w razie konieczności zleca badania obrazowe, które pozwalają na postawienie precyzyjnej diagnozy. W zależności od niej w następnej kolejności może wdrożyć leczenie farmakologiczne w postaci np. leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, maści i żeli, kwasu hialuronowego lub skierować pacjenta na rehabilitację bądź operację.

Czym zajmują się nasi specjaliści?

Nasi specjaliści pracują i operują na co dzień w warszawskich szpitalach. Posiadają wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Na tej podstawie wykonują zabiegi m.in.:

• endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego

• artroskopii stawu kolanowego, skokowego, barku

• rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego

• leczenia operacyjnego dyskopatii i niestabilności kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego

• leczenia złamań kończyny górnej i dolnej

• leczenia złamań kręgosłupa – stabilizacja, wertebroplastyka (cementowanie)

• chirurgii ręki: ch. Dupuytrena, zespół cieśni nadgarstka, ganglion, palec zatrzaskujący.

Oprócz tego w ramach naszej poradni wykonujemy:

• badania USG wszystkich stawów włącznie z USG bioder dziecięcych

• zabiegi małoinwazyjne – iniekcje kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego (czynniki wzrostu), blokady okołokręgosłupowe.

W naszej placówce pacjent może przejść cały proces leczenia: zaczynając od konsultacji lekarskiej i badań obrazowych, przez operację i rehabilitację. Na wizytę z lekarzem ortopedą umówić się można telefonicznie, osobiście lub za pośrednictwem specjalnej zakładki dostępnej na stronie naszej kliniki znajdującej się w Warszawie.