Ortopedia

Projekt bez tytułu (29)
Wśród specjalistów, których zatrudnia Centrum Medyczne Kasprzaka w Warszawie, znajduje się ortopeda. W ramach świadczonych usług zajmujemy się diagnostyką, leczeniem zachowawczym i operacyjnym schorzeń narządu ruchu u pacjentów w każdym wieku. Zapewniamy kompleksową opiekę nad pacjentami po urazach kończyn i kręgosłupa, chorobą zwyrodnieniową stawów, zespołami uciskowymi nerwów oraz nabytymi wadami i deformacjami. W naszej klinice wykonujemy także specjalistyczne badania diagnostyczne, takie jak np. USG stawu kolanowego. Te, jak i inne zleca lekarz podczas wizyty. Ortopedia ściśle związana jest również z traumatologią narządów ruchu, zajmującą się leczeniem operacyjnym urazów kości, stawów, więzadeł oraz pośrednio także mięśni i ścięgien dotkniętych urazami. W tym zakresie również świadczymy pomoc pacjentom.

Leczenie ortopedyczne dobierane do indywidualnych potrzeb pacjenta

W trakcie konsultacji z zakresu ortopedii lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, który pozwala ustalić m.in. jego stan zdrowia, czy ma za sobą urazy lub schorzenia, jakie leki przyjmuje oraz czy zaobserwował u siebie niepokojące objawy. Ponadto specjalista przeprowadza też badania palpacyjne, a w razie konieczności zleca badania obrazowe, które pozwalają na postawienie precyzyjnej diagnozy. W zależności od niej w następnej kolejności może wdrożyć leczenie farmakologiczne w postaci np. leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, maści i żeli, kwasu hialuronowego lub skierować pacjenta na rehabilitację bądź operację.

Czym zajmują się nasi specjaliści?

Nasi specjaliści pracują i operują na co dzień w warszawskich szpitalach. Posiadają wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Na tej podstawie wykonują zabiegi m.in.: • endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego • artroskopii stawu kolanowego, skokowego, barku • rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego • leczenia operacyjnego dyskopatii i niestabilności kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego • leczenia złamań kończyny górnej i dolnej • leczenia złamań kręgosłupa – stabilizacja, wertebroplastyka (cementowanie) • chirurgii ręki: ch. Dupuytrena, zespół cieśni nadgarstka, ganglion, palec zatrzaskujący. Oprócz tego w ramach naszej poradni wykonujemy: • badania USG wszystkich stawów włącznie z USG bioder dziecięcych • zabiegi małoinwazyjne – iniekcje kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego (czynniki wzrostu), blokady okołokręgosłupowe. W naszej placówce pacjent może przejść cały proces leczenia: zaczynając od konsultacji lekarskiej i badań obrazowych, przez operację i rehabilitację. Na wizytę z lekarzem ortopedą umówić się można telefonicznie, osobiście lub za pośrednictwem specjalnej zakładki dostępnej na stronie naszej kliniki znajdującej się w Warszawie.