Badania USG

Diagnostyka ultrasonograficzna

Badania ultrasonograficzne, echokardiograficzne, dopplerowskie wykonujemy przy pomocy ultrasonografu Voluson S8 wyposażony w nowoczesny system ultradżwieków stworzony przede wszystkim do nieinwazyjnych, genetycznych badań prenatalnych, położniczych, ginekologicznych, neonatologicznych, pediatrycznych i radiologicznych.Nasze centrum medyczne umożliwia również wykonanie USG piersi w Warszawie. Oferujemy także diagnostykę ultrasonograficzną, obejmującą sutki i brzuch.

Badanie jamy brzusznej

Badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej umożliwia ocenę stanu narządów znajdujących się w jamie brzusznej takich jak wątroba, żołądek, trzustka, śledziona, pęcherzyk żółciowy, nerki, układ moczowy, w tym układ kielichowo-miedniczkowy, układ rozrodczy. Zapewnia doskonałą, nieinwazyjną i wczesną diagnostykę nieprawidłowości w ich budowie i funkcjonowaniu.

USG przezciemiączkowe

Całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne badanie wykonywane u wcześniaków, noworodków , niemowląt i małych dzieci aż do momentu zarośnięcia ciemiączka to jest do około 12-18 miesiąca życia. Pozwala na wykrycie patologii mózgu, urazów okołoporodowych, krwawień okołodokomorowych, niedotlenienie tkanki mózgowej, wrodzonych wad oraz obrazowanie oun w przebiegu infekcji wewnątrzmacicznych ( cytomegalia, toksoplazmoza). Badanie USG umożliwia wdrożenie wczesnej interwencji diagnostyczno-terapeutycznej w celu oceny rozwoju i dalszej diagnostyki i terapii.

USG jąder dzieci

Badanie nieinwazyjne, szybkie i bezbolesne obejmuje diagnostykę i ocenę jąder i najądrzy, ich budowę, strukturę i ilość płynu w worku mosznowym. Doskonałe w ocenie nieprawidłowego położenia jąder w jamie brzusznej. Wykrywa zmiany takie jak torbiele, zmiany pourazowe, guzy czy żylaki powrózka nasiennego. Badanie USG, przeprowadzane przez lekarza z centrum medycznego w Warszawie, pozwala na ustalenie przyczyny bólu jądra u starszych chłopców.

USG stawów biodrowych

Obowiązkowe badanie wykonanie zazwyczaj między 6-8 tygodniem życia niemowląt. Pozwala na szczegółowa diagnostykę struktury kostno – stawowych mogącą wykluczyć dysplazję stawów biodrowych.

Na czym polega badanie USG?

Diagnostyka ultradźwiękowa wykorzystuje fale akustyczne o wysokiej częstotliwości do tworzenia obrazu wnętrza ciała. USG brzucha, sutków, czy też prenatalna diagnostyka genetyczna pozwala przyjrzeć się miękkim tkankom. Dlatego też lekarze często zalecają je w celu ustalenia przyczyny różnego rodzaju objawów chorobowych. Głowica aparatu do ultrasonografii spełnia funkcję nadajnika i odbiornika ultradźwięków. Są one wysyłane do wnętrza organizmu, rozchodzą się i odbijają, gdy dotrą do granicy tkanek, np. między płynem a strukturą kostną. Następnie powracają do głowicy. Na podstawie długości odbitej fali, na ekranie urządzenia do badania USG piersi, tworzy się czarno-szary obraz organów i struktur ciała.

W jakim celu wykonuje się prenatalne USG genetyczne?

W celu oceny prawdopodobieństwa ryzyka wystąpienia wrodzonej wady płodu lekarz zazwyczaj zaleca nieinwazyjne badanie prenatalne – USG genetyczne. Pozwala ono wykryć najczęstsze choroby, spowodowane mutacją liczby chromosomów: zespół Downa, Edwardsa i Patau. Aparatura pomaga także w zdiagnozowaniu defektów rozwojowych cewy nerwowej oraz rozszczepu podniebienia.

USG DZIECI:

– USG dzieci jamy brzusznej

– USG dzieci tarczyca

– USG dzieci płuca

– USG dzieci bioderka

– USG dzieci jąder

– USG dzieci przezciemiączkowe

USG DOROSŁYCH:

– USG jamy brzusznej

– USG piersi

– USG Płuc

– USG tarczycy

– USG tkanek miękkich

– USG węzłów chłonnych

– USG ślinianek

USG GINEKOLOGICZNE

– USG monitorowanie owulacji

– USG ciąży 11+0/7- 13+6/7 tyg.

– USG II trymestru ciąży 18-22 tyg

– USG III trymestru ciąży 28-32 tyg

– USG ciąży bliźniaczej

– USG FMF + Test PAPPA

USG ORTOPEDYCZNE

– USG stawów – ramiennego 

– USG stawów – biodrowego

– USG stawów – nadgarstka 

– USG stawów – łokciowego 

– USG stawów – dłoni 

– USG stawów – stawu skokowego 

– USG stawów – stopy 

– USG stawów – małych stawów dłoni , stopy 

– USG ścięgna Achillesa 

– USG mięśni