Neonatologia i Pediatria

Pierwsze i najważniejsze etapy w życiu każdego człowieka cechujące się dużą dynamiką zmian wzrostu i rozwoju noworodków, w tym wcześniaków i małych dzieci. Wysokospecjalistyczna i kompleksowa opieka lekarsko-pielęgniarska nad najmniejszymi pacjentami.

– kontrola noworodków i wcześniaków po wypisie z oddziałów noworodkowych

– pełna i kompleksowa opieka nad dziećmi urodzonymi przedwcześnie, w tym neurologiczna ocena rozwoju

– diagnostyka laboratoryjna

– USG jamy brzusznej, układu moczowego, przezciemiączkowe, jąder, stawów biodrowych u u dzieci od 1 dnia życia

– ocena żółtaczki, wskazań do poszerzenia diagnostyki i ocena wskazań do fototerapii

– zapobieganie i leczenie zaburzeń hematologicznych , w tym niedokrwistości wcześniaków, noworodków, niemowląt i małych dzieci

– ocena gospodarki wapniowo-fosforanowej, w tym oznaczanie poziomu wit D3, leczenie jej zaburzeń

– badania bilansowe noworodków, niemowląt i małych dzieci

– ocena wzrostu

– stymulacja rozwoju i rehabilitacja wcześniaków, niemowląt i dzieci

– realizacja programu szczepień ochronnych

– realizacja wizyt domowych

Echo serca dzieci Kardiologia dziecięca

Kardiologia dziecięca zajmuję się układem sercowo-krążeniowym, diagnostyką i różnicowaniem układu krążenia w tym wad serca u dzieci do 18 roku życia.


Nieinwazyjne obrazowanie serca noworodków, niemowląt i dzieci umożliwiające ocenę anatomii i funkcji struktur serca i dużych naczyń oraz kurczliwości mięśnia sercowego. Niezbędne w diagnostyce szmeru nad sercem, zaburzeń rytmu, wrodzonych wad serca czy nowotworów, a także na stwierdzenie obecności płynu (np. krwi) w worku osierdziowym, czyli worku, który otacza całe serce. Doskonałe do oceny serca przed i po zabiegach kardiochirurgicznych.

Endokrynologia

Endokrynologia ginekologiczna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń hormonalnych na każdym etapie życia, w tym zaburzenia funkcji tarczycy, zaburzenia miesiączkowania, zespół napięcia miesiączkowego, hormonalna terapia zastępcza, nadmierna owłosienie, trądzik, diagnozowanie i leczenie objawów okresu menopauzy.

Ortopedia

Zajmujemy się diagnostyką, leczeniem zachowawczym i operacyjnym schorzeń narządu ruchu. Zapewniamy kompleksową opiekę nad pacjentami po urazach kończyn i kręgosłupa, chorobą zwyrodnieniową stawów, zespołami uciskowymi nerwów oraz nabytymi wadami i deformacjami. Nasi specjaliści pracują i operują na co dzień w warszawskich szpitalach. Posiadają wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu m.in.:
endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego
artroskopii stawu kolanowego, skokowego, barku
rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego
leczenia operacyjnego dyskopatii i niestabilności kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego
leczenia złamań kończyny górnej i dolnej
leczenia złamań kręgosłupa – stabilizacja, wertebroplastyka (cementowanie)
chirurgii ręki: ch. Dupuytrena, zespół cieśni nadgarstka, ganglion, palec zatrzaskujący
W ramach naszej poradni wykonujemy:
badania USG wszystkich stawów włącznie z USG bioder dziecięcych
zabiegi małoinwazyjne – iniekcje kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego (czynniki wzrostu), blokady okołokręgosłupowe.

Okulistyka

Zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu. Dysponujemy sprzętem umożliwiającym podstawową diagnostykę wad wzroku, chorób przedniego i tylnego odcinka oka. Wykonujemy badania okulistyczne do prawa jazdy i w ramach medycyny pracy.

Ginekologia i położnictwo Ginekologia onkologiczna

Ginekologia i położnictwo to dziedzina medycyny zajmująca się specjalistyczną i kompleksową opieką obejmującą profilaktykę i leczenie schorzeń układu płciowego kobiety. Zajmujemy się prowadzeniem ciąży fizjologicznej i powikłanej, diagnostyką ginekologiczną narządu rodnego.  Oferujemy diagnostykę ultrasonograficzną  prenatalną oraz najnowocześniejszym sprzętem. Ginekologia onkologiczna obejmuje profilaktykę, wykrywanie i leczenie nowotworów układu rozrodczego.

Internista

Interna to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktykę, diagnostyka i leczeniem schorzeń narządów wewnętrznych.

Neurologia dziecięca

Neurologia dziecięca zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem różnych chorób układu nerwowego u dzieci, w tym przedwcześnie urodzonych i młodzieży. Kontroluje podstawowe odruchy motoryczne dziecka, koordynację ruchową, reakcję na bodźce, napięcie mięśniowe, rozwój psychomotoryczny oraz jego zaburzenia.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna zajmuje się poprawą i utrzymaniem pożądanego wyglądu skóry poprzez różnorodne małoinwazyjne zabiegi przy użyciu między innymi autogennych wypełniaczy, kwasów hialuronowych, osocza bogatopłytkowego. 

USG

Diagnostyka ultrasonograficzna
Badania ultrasonograficzne, echokardiograficzne, dopplerowskie wykonujemy przy pomocy ultrasonografu Voluson S8 wyposażony w nowoczesny system ultradżwieków stworzony przede wszystkim do badań prenatalnych, położniczych, ginekologicznych, neonatologicznych, pediatrycznych i radiologicznych.
Badanie jamy brzusznej
Badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej umożliwia ocenę stanu narządów znajdujących się w jamie brzusznej takich jak wątroba, żołądek, trzustka, śledziona, pęcherzyk żółciowy, nerki, układ moczowy, w tym układ kielichowo-miedniczkowy, układ rozrodczy. Zapewnia doskonałą, nieinwazyjną i wczesną diagnostykę nieprawidłowości w ich budowie i funkcjonowaniu.
USG przezciemiączkowe
Całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne badanie wykonywane u wcześniaków, noworodków , niemowląt i małych dzieci aż do momentu zarośnięcia ciemiączka to jest do około 12-18 miesiąca życia. Pozwala na wykrycie patologii mózgu, urazów okołoporodowych, krwawień okołodokomorowych, niedotlenienie tkanki mózgowej, wrodzonych wad oraz obrazowanie oun w przebiegu infekcji wewnątrzmacicznych ( cytomegalia, toksoplazmoza). Umożliwia wdrożenie wczesnej interwencji diagnostyczno-terapeutycznej w celu oceny rozwoju i dalszej diagnostyki i terapii.
USG jąder dzieci
Badanie nieinwazyjne, szybkie i bezbolesne obejmuje diagnostykę i ocenę jąder i najądrzy, ich budowę, strukturę i ilość płynu w worku mosznowym. Doskonałe w ocenie nieprawidłowego położenia jąder w jamie brzusznej. Wykrywa zmiany takie jak torbiele, zmiany pourazowe, guzy czy żylaki powrózka nasiennego. Pozwala na ustalenie przyczyny bólu jądra u starszych chłopców.
USG stawów biodrowych
Obowiązkowe badanie wykonanie zazwyczaj między 6-8 tygodniem życia niemowląt. Pozwala na szczegółowa diagnostykę struktury kostno – stawowych mogącą wykluczyć dysplazję stawów biodrowych.

Dermatologia

Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem struktury i funkcji skóry, jej schorzeniami i wpływem ogólnoustrojowym na organizm człowieka. Dermatologia estetyczna obejmuje przeciwdziałanie starzeniu się skóry, likwidację zmarszczek, bruzd, blizn, ujędrnianie i modelowanie twarzy, szyi, ciała,

Medycyna sportowa

Medycyna sportowa interdyscyplinarny zakres procesów i przemian w organizmie człowieka zachodzących pod wpływem aktywności fizycznej. Obejmuje kwalifikację i wykluczenie przeciwwskazań dzieci i młodzieży do uprawiania poszczególnych dziedzin sportu oraz wydanie orzeczenia o zdolności do uprawiania sportu przez certyfikowanego lekarza medycyny sportowej.

Fizjoterapia i rehabilitacja

Oferujemy pełen zakres usług rehabilitacyjnych i fizykoterapii wcześniaków, noworodków, małych dzieci oraz dorosłych w zakresie zaburzeń w rozwoju psycho-ruchowym, zaburzeń neurologicznych, zaburzeń organizacji i integracji sensorycznej, zaburzeń planowania i organizacji ruchu. Zajmuje się terapia zaburzeń karmienia piersią, jedzenia, rytmu snu i czuwania.

Oferujemy pełen zakres usług rehabilitacyjnych i fizykoterapii wcześniaków, noworodków, małych dzieci oraz dorosłych  w zakresie zaburzeń w rozwoju psycho-ruchowym, zaburzeń neurologicznych, zaburzeń organizacji i integracji sensorycznej, zaburzeń planowania i organizacji ruchu. Zajmuje się terapia zaburzeń karmienia piersią, jedzenia, rytmu snu i czuwania.

Specjalizujemy się w instruktażu pielęgnacyjnym wcześniaków, noworodków i niemowląt obejmującym

– prawidłowe podnoszenia i noszenia

– prawidłową technikę przewijania, ubierania, układania, kąpieli, stymulacji

– prawidłową ej pozycji dziecka podczas karmienia piersią lub butelk zykłady zabaw stymulujących rozwój dziecka

Nasza wiedzę, umiejętności i kwalifikacje zdobyliśmy w czasie szkoleń i kursów

– NDT – Bobath – Basic;

– PNF podstawowy

– PNF w pediatrii

– Kinesiology taping

– ocena jakości globalnych ruchów wg Prechtl’a

– Opieka Stymulacja i Terapia Rozwojowa w Oddziałach Neonatologicznych

– NLS – Newborn Life Support;

– Ocena Neurorozwojowa Dziecka – Wczesna interwencja;

– Trauma w rozwoju dziecka i rodziny,

– Karmienie terapeutyczne Human Touch,

– Wprowadzenie do dynamicznych ortoz DAFO CASCADE;

Punkt szczepień

Punkt szczepień realizuje szczepienia ochronne zgodnie z obowiązującym, corocznie aktualizowanym Programem Szczepień Ochronnych. Szczepienia stanowią jeden z najważniejszych elementów profilaktyki zdrowotnej i są najskuteczniejszą metodą zapobiegania zachorowaniom na wybrane choroby zakaźne oraz ich ciężkim powikłaniom. Realizujemy komercyjne, nie finansowane z NFZ szczepienia obowiązkowe i zalecane zarówno dzieci i dorosłych. W naszej ofercie znajdują sie także szczepienia podróżnych.

Medycyna podróży

Medycyna podróży  w naszej ofercie zajmuje się profilaktyką chorób zakaźnych występujących endemicznie w obszarach turystycznych, na które narażeni są podróżujący. Polega głównie na  szczepieniach ochronnych – obowiązkowe i zalecane, leczeniu chorób tropikalnych oraz udzielanie porad i informacji w celu zwiększenia bezpieczeństwa podróży.